رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

۱۲۰ عنوان برنامه در هفته پدافند غیرعامل در قزوین اجرا می شود


6 آبان, 1398 - 21:57 -- روابط عمومی2
مدیر کل پدافند غیر عامل استانداری قزوین:

۱۲۰ عنوان برنامه در هفته پدافند غیرعامل در قزوین اجرا می شود

۱۶ رزمایش پدافند غیرعامل در قزوین برگزار می‌شود
مدیرکل پدافند غیر عامل استان قزوین گفت: در هفته پدافند غیر عامل بیش از ۱۲۰ عنوان برنامه در مناطق مختلف استان اجرا می شود.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد افشار روز دوشنبه در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی استان که در استانداری قزوین برگزار شد اظهارداشت: در پدافند غیرعامل باید تهدید دشمن در عرصه های مختلف نظامی، بیولوژیک، فرهنگی، امنیتی و دفاعی شناسایی شده و برای آن تدبیر شود.

وی بیان کرد: پدافند غیرعامل در کشور مکمل دفاع عامل است و در سال های اخیر اقدامات موثری از سوی دستگاههای زیربنایی برای مقابله با تهدید سایبری و سایر موارد صورت گرفته است.

مدیرکل پدافند غیر عامل استان قزوین تصریح کرد: راهبرد دشمنان در حوزه پدافند غیر عامل ایجاد رعب و وحشت در مردم است و با جنگ سخت و نرم تلاش می کنند آسیب های جدی به کشور وارد کنند.

 

افشار گفت: همچنین رسانه های استکباری با جریان سازی برای هدایت افکار عمومی با دروغ پراکنی، شایعه سازی و تهمت تلاش می کنند برنامه های دشمنان پیاده شود که در این میان باید راههای مقابله را بدانیم و در شرایط مختلف خود را از آسیب ها مصون سازیم.

وی اظهارداشت: در پدافند غیر عامل لایه های نظامی هم مهم است و ارزش دارد و خوشبختانه با افزایش توانمندی نیروهای متخصص کشور در بسیاری از عرصه ها توانسته ایم توطئه ها را خنثی کنیم.

افشار یادآورشد: دستگیری سردسته شبکه «آمد نیوز» که با راه انداختن جنگ رسانه ای و دروغ پراکنی نسبت به ایجاد بدبینی مردم به مسئولان تلاش زیادی می کرد ضربه مهلکی بر پیکر بدخواهان نظام بود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری قزوین بیان کرد: دستگیری این جرثومه فساد در شبکه های مجازی بیانگر توانمندی نیروهای انقلابی در فعالیتهای سایبری و فضای مجازی است اما همواره باید خود را به روز کرده و در برابرحوادث مصون باشیم.

افشار تصریح کرد: کشور همواره در معرض آسیب و تهدیدات سایبری و مجازی قرار دارد و تاکنون بیش از ۱۴ میلیون بار حمله سایبری در کشور شناسایی شده که بجز دو مورد با همه آنها مقابله بموقع صورت گرفته است.

مدیرکل پدافند غیرعامل استانداری قزوین افزود: رژیم صهیونیستی عوامل بیولوژیکی تولید کرده که روی نژاد یهود بی تاثیر است اما می تواند در نژاد اعراب تاثیر منفی داشته باشد که با این کار در صدد کاهش جمعیت اعراب و ازدیاد جمعیت خود است و اگر با این تهدیدات آشنا نباشیم و برای مقابله برنامه ریزی نکنیم باید هزینه های سنگینی را متحمل شویم. 

افشار گفت: خوشبختانه توانمندی متخصصان کشورمان در عرصه پدافند غیرعامل در حد بالایی است و با تدوام آموزش های تخصصی امیدواریم همه دستگاهها در این عرصه توان خود را بالا برده و برای هر گونه تهدیدی برنامه مقابله داشته باشند تا آُسیب نبینیم.

 

۱۲۰ عنوان برنامه در هفته پدافند غیر عامل در استان قزوین

افشار در ادامه با اشاره به برنامه های هفته پدافند غیر عامل اظهارداشت: از ۸ تا ۱۴ آبان ماه به عنوان هفته پدافند غیر عامل نامگذاری شده و در این ایام برنامه های مختلفی در کشور و استان پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: در این هفته بیش از ۱۲۰ عنوان برنامه در استان پیش بینی شده که با شعار «پدافند غیرعامل، مقاومت، بازدارندگی با رونق تولید، دفاع همه جانبه عامل و غیر عامل» آنها را اجرا می کنیم.

افشار اظهارداشت: نواختن زنگ پدافند غیر عامل در همه مدارس استان، دیدار با امام جمعه استان، برگزاری ۱۶ رزمایش، افتتاح دیتا سنتر منابع طبیعی استان از جمله آنهاست.

وی گفت: رزمایش میدانی با حضور کارگروه شورای پدافند غیر عامل با محور «حمله تروریستی به مراکز انرژی و مسکونی» با حضور ۳۰ دستگاه اجرایی، برگزاری پیاده روی، صبحگاه مشترک، رزمایش سیگنال دهی در صدا و سیما، همایش تاب آوری در مقابل تهدیدات انسان ساز و بحران های طبیعی، از دیگر برنامه های استان در هفته پدافند غیر عامل است.