رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

طرح جامع پدافند غیرعامل در تمامی استان های کشور اجرایی می شود


24 مهر, 1398 - 10:08 -- روابط عمومی2
معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور:

طرح جامع پدافند غیرعامل در تمامی استان های کشور اجرایی می شود

معاون سازمان پدافند غیرعامل گفت: طرح جامع پدافند غیرعامل براساس توافق نامه ای با وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه دنبال و پیگیری می شود و براساس آن تمامی استان های کشور نیز موظف به تهیه این طرح شده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

معاون بسیج و امور استانهای سازمان پدافند غیرعامل کشور در دیدار با هدایت الله جمالی استاندار قزوین گفت: تقویت آمادگی در حوزه دیپلماسی دفاعی سرفصل اقدامات پدافند غیرعامل محسوب می شود.

غلامعلی حیدری افزود: طرح جامع پدافند غیرعامل براساس توافق نامه ای با وزارت کشور و سازمان برنامه و بودجه دنبال و پیگیری می شود و براساس آن تمامی استان های کشور نیز موظف به تهیه این طرح شده اند.

وی قزوین را از استان های حیاتی کشور با توجه به فعالیت آن در حوزه های صنعتی و کشاورزی برشمرد ‌و اظهار داشت: خوشبختانه اقدامات خوبی نیز این استان در راستای تهیه طرح جامع پدافندی صورت گرفته است.

این مسئول خاطر نشان کرد: با توجه به شورای برنامه ریزی و کارگروه های مختلف، پشنهاد عضویت مدیرکل پدافند در کارگروه های یاد شده به لحاظ حساسیت های کار به استان ها داده شده است.

پدافند غیرعامل به مجموعه اقداماتی غیرنظامی اطلاق می شود که به کارگیری آن موجب افزایش بازدارندگی، کاهش آسیب پذیری، تداوم فعالیت های ضروری، ارتقای پایداری ملی و تسهیل مدیریت بحران در مقابل تهدیدات و اقدامات نظامی دشمن می شود.