رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

دشمنان در پیاده سازی سناریوهای خود علیه ایران ناموفق بوده اند


26 خرداد, 1398 - 17:02 -- روابط عمومی2
معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور:

دشمنان در پیاده سازی سناریوهای خود علیه ایران ناموفق بوده اند

معاون سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: دشمنان در پیاده سازی سناریوهای خود علیه ایران به دلیل داشتن نعمت رهبری و ولی فقیه، هوشیاری و بصیرت مردم و نیروهای نظامی آماده و سلحشور ناموفق بوده اند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

این مسئول پدافند غیرعامل کشور روز یکشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان قزوین تاکید کرد: آمریکا در ایجاد ائتلاف جهانی برای اقدام نظامی در منطقه بر علیه ایران کاری از پیش نبرده است.

این مسئول با اشاره به اینکه کشورمان طی ۶ سال گذشته با شرایط خاصی روبرو بوده است، افزود: در پی اعمال تحریم‌ها و محدودیت‌های دشمن برای کشور تمام تلاش مسئولان در جهت کاهش اثرگذاری اقدامات دشمن و تهدیدهای آنان بوده است و مطمین هستیم با تقویت اتحاد و همدلی ملی از تنگناهای موجود عبور خواهیم کرد.

معاون سازمان پدافندغیرعامل به خروج آمریکا از برجام و واکنش کشورمان به این اقدام اشاره کرد و افزود: وقتی آمریکایی‌ها عکس العمل اخیر ایران را دیدند، درصدد واسطه گری و میانجیگری از طریق برخی مقامات کشورها برآمده اند.

وی با بیان اینکه با اقدامات صورت گرفته از سوی ایران، دشمنان ما اعلام کردند که در منطقه به دنبال جنگ نیستیم، افزود: از دیدگاه رهبر معظم انقلاب ایران هیچ گاه به دنبال جنگ افروزی نبوده اما باید همیشه آماده باشد و همین مساله باعث شد تا شاهد آمادگی‌های خوب در حوزه نظامی باشیم.

به گفته وی، مشکلات اقتصاد امروزی آمریکایی‌ها با چین، روسیه و کشورهای جنوب شرق آسیا و نبودن مکانی امن که در صورت هر اقدام در تیررس ما قرار نگیرند نیز باعث نمی‌شود تا ما مراقبت‌های لازم را برای خودمان به عمل نیاوریم چرا که با توجه به اصل پدافند غیرعامل باید همواره برای خنثی سازی تهدیدات دشمن آماده و توانمند بود.

این مسئول با بیان اینکه تهدیدات ضد امنیتی می‌طلبد ضمن آمادگی کامل بتوانیم از کالبد زیرساخت‌های خود مراقبت و محافظت کنیم، تاکید کرد: در حوزه سایبری نیز باید از سیستم عامل‌های داخلی و به دور از بستر اینترنت استفاده شود.

معاون سازمان پدافند عیرعامل اظهار داشت: باید با کمک دستگاه‌های مسئول، همه زیرساخت‌های مهم و اساسی کشور در مقابل تهدیدات دشمن آسیب ناپذیر شوند.

وی همچنین گفت: یکی از حوزه‌های مورد استفاده دشمن بهره گیری از شبکه‌های اجتماعی است که از این رو باید مراقبت‌های لازم در این زمینه به عمل آید.