رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

صنایع پرخطر،موظف به ارائه اطلاعات مواد اولیه هستند


2 آبان, 1397 - 08:33 -- اداره کل روابط عمومی
مدیرکل پدافند غیرعامل استان:

صنایع پرخطر،موظف به ارائه اطلاعات مواد اولیه هستند

مدیرکل پدافند غیرعامل استان قزوین گفت:صنایع پرخطر و شیمیایی،موظف به ارائه اطلاعات مواد اولیه هستند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

جلسه کارگروه تخصصی بهداشت و سلامت پدافند غیر عامل در محل ساختمان ستاد دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تشکیل گردید. در این جلسه افشار مدیر کل پدافندغیر عامل و دبیر شورای پدافند غیر عامل استان برنامه های هفته پدافند سال جاری را تشریح نموده و افزود در سال جاری با توجه به اینکه شروع هفته پدافند متقارن با اربعین سالار شهیدان امام حسین (ع)متقارن شده است، شعار هفته پدافند با عنوان " پدافند غیرعامل،افزایش بازدارندگی در سایه حماسه حسینی " نامگذاری شده است.

وی در ادامه افزود: وظایف پدافند غیر عامل در طول کل سال مستمر و عملیاتی می باشد؛ولی با توجه به نامگذاری هشتم آبان ماه به عنوان روز پدافند غیر عامل توسط مقام معظم رهبری و پیرو آن هفته پدافند که محدوده آن در هر سال بر اساس شرایط  موجود توسط سازمان پدافند غیر عامل تعیین و ابلاغ میگردد.در همین راستا در جهت فرهنگ سازی و توسعه دانش پدافند غیر عامل در سطح عموم جامعه ، درخصوص لزوم همکاری کلیه کارگروه ها و دستگاه های اجرایی در برگزاری هرچه با شکوه تر هفته پدافند تأکید نمود.

دبیر شورای پدافند غیر عامل استان در ادامه افزود: کارگروه بهداشت و سلامت پدافند می بایست نسبت به احصاء و جمع بندی اطلاعات شرکت های مخاطره آمیز استان اقدام وهمچنین راهکارهای لازم جهت مقابله با هرگونه تهدید که از جانب اینگونه شرکت ها متصور می باشد مشخص گردد تا با آمادگی و دانش کامل در هنگام بروز تهدیدات احتمالی و همچنین همکاری با سایر دستگاه های مرتبط نسبت به خنثی سازی تهدیدات با موفقیت اقدام نماید.در این راستا هریک از دستگاه های اجرایی مرتبط می بایست همکاری لازم را داشته و زیرساخت های مورد نیاز در حوزه عملکرد دستگاه و همچنین نسبت به تفاهم نامه های منعقد شده را فراهم نمایند.

افشار گفت: کلیه صنایع خطرآفرین استان در حوزه شیمیایی موظف به ارائه اطلاعات مواد اولیه به دستگاه های حاکمیتی و کارگروه های مرتیط با بحران و تهدید می باشند.

وی در پایان اعلام آمادگی کرد در صورت هرگونه تداخل و عدم هماهنگی لازم بین دستگاهی نسبت به پیگیری و برگزاری جلسات قرارگاه پدافند زیستی جهت حل مشکل اقدام می گردد.