رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

برنامه ریزی پدافند غیر عامل در حوزه مدیریت بحران ضروری است


1 شهريور, 1397 - 12:19 -- اداره کل روابط ...
افشار:

برنامه ریزی پدافند غیر عامل در حوزه مدیریت بحران ضروری است

مدیر کل پدافند غیر عامل گفت: برنامه ریزی جهت تخلیه و اسکان اضطراری جمعیّت در زمانی کوتاه، افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات، هنگام و بعد از بحران، از اهمیّت زیادی برخوردار است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

"محمد افشار"  در جلسه کارگروه تخصصی انتظامی پدافند غیرعامل که در مقر ستاد فرماندهی انتظامی استان تشکیل شد، بر ضرورت برنامه ریزی و تدوین سناریوهای مطمئن جهت  تخلیه و اسکان اضطراری جمعیّت در  بازه زمانی کوتاه، تاکید کرد.
وی ادامه داد: وجود مخاطرات طبیعی و انسان¬ساز و توسعه شهرنشینی و پیشرفت کلان¬شهرها لزوم ارائه راهکارهای نوین ، خلاقانه و بهینه را برای حفظ جان انسانها مضاعف می نماید، فلذا برنامه ریزی جهت تخلیه و اسکان اضطراری جمعیّت در زمانی کوتاه، افزایش سرعت و کیفیت ارائه خدمات،  هنگام و بعد از بحران، از اهمیّت زیادی برخوردار است و شناسایی و یافتن بهترین مسیر، جهت تخلیه جمعیّت در مواقع اضطراری توسط کارگروه انتظامی در دستور کار قرار گیرد.
افشار اضافه کرد: به علت عدم پیش¬بینی قبل از تهدید، تخلیه اضطراری ممکن است با مشکلات اساسی روبرو شود. آگاهی از چگونگی انجام تخلیه اضطراری و جزییات آن و ھمچنین آمادگی برای اجرای آن در ھنگام بروز حوادث طبیعی و بشرساخت، از مهمترین فعالیت های ارتقاء آمادگی جوامع برای مقابله در ھنگام بروز مخاطرات است و سرعت عمل نیز تنها با آموزش و تمرین محقق می شود.

 

کلید واژه ها: