رفتن به محتوای اصلی

شما اینجا هستید

تاب آوری سیستم ها و سامانه های مخابراتی و ارتباطی یک اولویت اساسی است


28 تير, 1397 - 14:09 -- اداره کل روابط عمومی
مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری قزوین :

تاب آوری سیستم ها و سامانه های مخابراتی و ارتباطی یک اولویت اساسی است

مدیر کل پدافند غیرعامل استانداری قزوین : برگزاری مانور و تاب آوری بلند مدت سیستم ها و سامانه های مخابراتی و ارتباطی یک اولویت اساسی است

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری ،

محمد افشار مدیر کل پدافند غیرعامل در جلسه کارگروه تخصصی پدافند سایبری با موضوع هماهنگی اپراتورهای مخابراتی و ارتباطی استان گفت: تاثیر هوشمندسازی زیرساخت ها در زندگی مردم و شهر های هوشمند لزوم استمرار عملکرد و تداوم کارکرد اپراتورهای مخابراتی و ارتباطی را مضاعف نموده است.
افشار افزود : برگزاری مانور و تاب آوری بلند مدت سیستم ها و سامانه های مخابراتی و ارتباطی از اولویت ویژه ای برخوردار است و در مواقع بحران ناشی از هرگونه تهدید اولین زیرساختی که ضروری و مورد نیاز است ارتباط مخابراتی است .
وی ادامه داد:  اجرای مانورسامانه های ارتباطی در حوزه  مراکز حاکمیتی ، مراکز ارتباطی و فناوری اطلاعات، مراکز رسانه ملی ، مراکز حوزه انرژی و مراکز خدمات رسان اضطراری، لازم الاجرا و ضروری است .
ایشان در ادامه افزودند: در طبقه بندی جدید زیرساخت های کشور شاخه جدیدی با اولویت و حساسیت مهم تری ایجاد شده که حوزه فناوری اطلاعات و انرژی با توجه به اهمیت ویژه در این شاخه قرار می گیرد. همچنین لازم است به جهت استمرار خدمات رسانی و نیز تاب آوری زیرساخت ها نیاز است ارتباط متقابل بین آن ها برقرار باشد.
اپراتورهای ارتباطی می بایست مدیریت ریسک داشته و پیش بینی هرگونه قطع وابستگی و مدیریت اندرکنش به سایر زیرساخت ها را انجام دهند. لازمه تاب آوری بلند مدت هرزیرساخت، عدم وابستگی به سایر حوزه ها، آسیب ناپذیر بودن تجهیزات اپراتور ها و همچنین آماده سازی زیرساخت می باشد.